JARO

Článek pro Zpravodaj obce Rusava.

 

Aromaterapie je kouzelná, provoněná cesta ke zdraví.

Už naši předkové dobře znali vonné oleje a masti, které přinášely úlevu od bolestí, příjemnou relaxaci a radost ze života….Za všechny předchůdce, už Kleopatra, dobře znala tajemství vonných esencí, které odkrývaly své neobvyklé schopnosti.

Přestože je dnešní doba přesycena nabídkami věhlasných kosmetických firem, a na trhu je k nalezení nepřeberné množství "zázračných krémů a přípravků" , čistá příroda ví své. Ve své hluboké moudrosti Jaropřihlíží tomu bláznivému lidskému snažení, které bohužel často vede k tomu, že nejen člověk ,ale v neposledním případě příroda sama, začíná churavět.. Lidé se stávají čím dál víc choulostiví, přecitlivělí a na každém kroku nás potkávají alergie a různá onemocnění.
Velmi často se dnes setkáváme také s tím, že klasická medicína, pro uzdravení člověka, prostě nestačí…
My však můžeme říct své mocné "dost!" a podívat se na celý svět jinak. Máme možnost změnit svůj přístup k vlastnímu životu a nahlédnout zdravým selským rozumem tam, kde jsme se kdysi odklonili z toho správného směru.

Stačí se pozorně podívat do zrcadla. Bude před vámi stát nádherná lidská bytost, která touží po tom být hýčkaná, zdravá a šťastná! A my máme možnost jí k tomu aktivně pomáhat…a to je skvělá zpráva!
Dovolme našemu tělu volně dýchat, a dejme stranou komerčně zaměřenou, kosmetickou chemii. Tenzidy v běžných preparátech tělo vysušují a nezvykle brzy se objeví první protesty pokožky, přecitlivělost kůže, ekzémy a alergie. Konzervační látky a syntetické složky jsou tělu naprosto cizí a opět přináší zbytečné zdravotní problémy.

Naše tělo si zaslouží hýčkat od konečků prstů až po konečky vlasů!!!
Dopřejme mu tedy to nejlepší!
Máme možnost vyzkoušet na vlastní kůži "zázračnou terapii", a tělo i naše duše se nám odmění zdravím a přirozenou krásou.
K ošetření těla můžeme vyzkoušet aromaterapeutické příptavky, bez konzervačních látek a syntetických komponentů. Vonné oleje a masti!?
Na českém trhu jsou k dostání, fyziologicky jemné a šetrné, přípravky kosmetiky "Aromaterapie Karel Hadek", které rozhodně stojí za povšimnutí. Sprchovací, koupelové a masážní oleje obohacené o vonné esenciální oleje, které i v domácích podmínkách dokážou divy!
Esenciální oleje mají totiž skutečně kouzelnou moc. Uzdravují přirozenou cestou naše tělo, harmonizují naši psychiku, přináší úlevu od všedních starostí a obnovují radost ze života!
Kleopatra by mohla vyprávět!

V jarním období, po dlouhé a unavené zimě nám skvěle poslouží jalovcový éterický olej ve sprchovacím nebo koupelovém oleji. Jalovec je velký pomocník při jarním úklidu naší lymfy, kterou napomáhá čistit a detoxikuje celé tělo. Po poradě s odborníkem lze použít také k vnitřnímu použití pro podporu ledvin, které celou očistu důkladně podporují.
K jarnímu pročištění jater poslouží ostropestřec mariánský, na jarní procházce doplní naši potřebnou zásobu hořčin bylinky, které můžeme ochutnávat. Za všechny stojí za zmínku "obyčejná" pampeliška, její jarní lístečky mají blahodárnou sílu.
V nabídce pana Hádka je zajímavá směs éterických olejů pod názvem CANDIOL, která v rámci jarní očisty pomáhá zbavit tělo plísní na povrchu (nehty, pokožka) i v trávicím traktu (candida albicans). K tomu velkou měrou podporuje imunitní systém a tělo má najednou větší chuť do života a raduje z teplých jarních dní.

Jaro je plné nových a nádherných vůní! Zastavte a nadechujte plnými doušky tu krásu. Udělejte si čas na důležité věci a věnujte se sobě. Nasedněte na kolo a jeďte s větrem o závod, jděte do přírody, zavřete oči a nechte se vést…
Dovolte si pro sebe to nejlepší!
Nechejte se hýčkat, hladit, masírovat a oprašovat.
Zasloužíte si to.
Dovolme sami sobě, ať nám život voní…..