PŘÍBĚH KŮŽE

Co je to kůže?
Zdá se vám tahle otázka zvláštní? Snad. Ale přesto může vést k zamyšlení, co to ta kůže může být…
Někteří lidé se spokojí s úvahou, že je to jen jakýsi obal, který drží naše tělo pohromadě a brání tomu, aby do něj napršelo…
Bádavější z nás podotknou, že je to důležitý tělesný orgán, který nejenže nás dokonale chrání před vnějšími vlivy, ale také dýchá a žije!
Ne každý však ví, jak moc je kůže důležitá a co všechno nám chce říct. Nemáme však většinou čas si všímat, co nám kůže říká. Nevidíme, neslyšíme, nechceme nic vidět, nebo ani nevíme, že můžeme naslouchat. No a když nenasloucháme a nechceme slyšet, pak se divíme.. Co tady dělají ty pupínky? , kde se vzal ten ekzém?, proč ta plíseň na kůži?, a jak to, že mám najednou tak šupinatou a přesušenou pokožku? To jsem přece nikdy neměl!?..

Naše kůže,ať se nám to líbí nebo ne, je velký plošný orgán, něco jako "obrazovka", která vypráví příběhy o životě našeho těla i duše. A velikost promítacího plátna je dost velká na to, abychom si mohli všimnout. Jak může někdo přehlédnout plus- minus 2m2 ??
A přece. Špatná strava, nedostatek tekutin, přemíra stresu a únavy… Jak má potom chudák kůže vypadat?
Takže rychle nějaký ten kosmetický zázrak, případně specielně vyvinutý, klinicky testovaný preparát, který jistě zachrání co se dá, a ten průšvih ZA NÁS vyřeší. Tak a hotovo.
STOP!
Podívejme se na věc z jiného konce.
Představte si člověka, který žije daleko od rychlého běhu civilizace, jehož strava není zatížená chemií, dýchá čerstvý vzduch, pije čistou vodu , nestresuje se každodenním shonem.., ale žije si šťastné dny v souladu s přírodou i se sebou samým. Takový člověk může být zdravý i krásný. A jeho kůže? Je odrazem toho, jak žije. Vypráví přece jeho příběh!

Snažme se také my, aby náš promítaný film, na plátno kůže celého našeho těla, stál za krásnou podívanou!
Ááá, už slyším námitky. Také já si plně uvědomuji, že nežijeme na vzdáleném ostrově, pouze Bohem políbeném.. Ale také tady a teď můžeme žít tak, aby náš život za to stál! Buďme nároční a pokorní současně.
A jsme tam, kde už jsme byli: špatná strava, mizerná životospráva, únava, stres.. PROČ? Přemýšlejme. Také tudy by mohla vést cesta k ozdravení našeho těla a pochopitelně také KŮŽE.
Náš úžasný komunikační orgán pak nebude muset žalovat, jak bezohledně zacházíme s naší tělesnou schránkou…
Dnes už také vstupuje do vědomí lidstva, a na mnohých badatelských místech bylo vědecky dokázáno, že to, jak se cítíme, tak také vypadáme, a že se psychický stav velmi rychle odrazí na našem zdraví a vzhledu .
Věřme nebo ne, ono totiž všechno se vším jaksi souvisí a je těžko hledat jediného viníka,který může za všechny naše problémy.

Nebuďme tedy lhostejní k tomu, co jíme, co pijeme, proč a kolikrát se naprosto zbytečně užíráme a trápíme!? Zapomínáme,že život je o něčem jiném, než co nám nabízí reklama a osudy cizích lidí z nekonečných seriálů…
Žijme konečně svůj vlastní život! S otevřeným srdcem…
S láskou nejen k celému světu, ale prvotně k sobě a svému tělu.
To bude ta pravá, mnohdy opomíjená VNITŘNÍ KOSMETIKA, na které je potřeba stavět. Zdraví a láska jsou jistě správná cesta k naší vnější KRÁSE!
Takhle bychom mohli filosofovat velmi dlouze, už jen proto, že "všechno se vším souvisí".

Vraťme se však k naší kůži.
Když budeme hledat kvalitní "vnitřní kosmetiku",nezbývá, než ji přirozeně doplnit "VNĚJŠÍ KOSMETIKOU".
Ale jakou?
Pokud jste se dočetli až sem,a neodradily vás již první řádky, předpokládám, že patříte mezi lidi,kteří mají srdce i hlavu na správném místě. Mám pro vás tedy jednoznačnou zprávu.
POUŽÍVEJTE KOSMETIKU: "DOBROU" !
A pokud vám cesta vnitřní péče o své zdraví a přirozenou krásu připadá jasná, budete mít snadnou cestu k dohledání také DOBRÉ KOSMETIKY pro vás.

Vycházejme z toho.že je kůže dobrý kamarád, který nám dává důležité informace o zdraví a celkovém stavu našeho těla.
Není dobré tyto zprávy, pokud nejsou podle našich představ (ekzémy, plísně, vyrážky..), utlouct kladivem a zalepit tímto kůži ústa. Copak může chemie v kosmetických přípravcích, případně podaný kortikoid, umlčet nepříjemné problémy kůže, která si tímto stěžuje a upozorňuje na průšvihy, které se dějí tělu?!
Snad sami cítíte, že toto je slepá ulička, musí se hledat jiná- DOBRÁ CESTA!
Poslechněme tedy potřeby našeho těla a starejme se o kůži, jak si zaslouží, aby mohla ve zdraví plnit své důležité funkce!
Dopřejme jí KOSMETIKU, která je pro ni pohlazením, a nikoliv ANTI-kosmetiku, která se může stát mnohdy časovanou bombou.
Je smutné, pozorovat ku příkladu tenzidy, jak kůži postupně ničí a vysušují. Každé pěnivé umytí se syntetickou parfemací a lákavými barvivy nám, kousek po kousku, bere sílu a odolnost pokožky. A když už je kůže nelidsky přecitlivělá a vysušená, v zoufalství jí pomáháme častějším používáním krémů a pleťových mlék Ty však často, nevhodnými ingrediencemi kůži nepohladí, ale většinou dílo zkázy,pomalu ale jistě, dovrší.

Dobrá zpráva pro výrobce antikosmetiky a špatná zpráva pro nás spotřebitele: Problém se většinou projeví po delší době používání, kdy už se prakticky pozapomene, kde ten začarovaný kruh vlastně začal.
Přemýšlejme proto, čím se omýváme a čím ošetřujeme. Naučme se vybírat si správné přípravky. Nenechme se zviklat reklamou, lákavými obaly nebo SUPER slevou!
HLEDEJME PRO KŮŽI POHLAZENÍ…
Stejně tak, jako tělo dává přes kůži zprávu o tom, jak se mu daří, tak DODROU kosmetikou můžeme přes kůži poslat pohlazení tělu, aby se mu dařili ještě lépe. A to je přece úžasné!!! Vzájemná komunikace může dokonale fungovat a to je jistě DOBRÁ ZPRÁVA!

Doufám, že zde již chápeme všichni stejně. Mám na mysli komunikaci, jak jinak, než živého těla-kůže, s živou kosmetikou!
Každá synteticky vytvořená napodobenina přírody, a pod dohledem vědeckého týmu, světlo světa spatřující věhlasná kosmetická novinka, se tímto stává "kosmetickým robotem", který však "rozhovor" s naším tělem navázat prostě nemůže.
Možná by mu rozuměl člověk-robot. Tomu bude kosmeROBOTika jistě blízká.
Já však budu stále usilovat o to, aby člověk zůstal člověkem.
Pomozte mi, prosím…

Myslím,že je načase, vrátit se daleko, daleko zpět a oprášit "zdravý selský rozum".
Postavit věci zpátky z hlavy na nohy a právě tímto "couváním" k přirozenosti, udělat velký KROK VPŘED!
Říká se, že kdo hledá, ten najde.
A já vám přeju, abyste svou CESTU našli co nejdříve…
A mějte stále na paměti, že pohlazení dělá divy! Nehledejte nic míň.
Přemýšlejme o tom….