Soli Mrtvého moře

KRÁLOVSKY VOŇAVÁ A PROSOLENÁ HOSTÝNSKÁ STUDIE

Soli Mrtvého moře s archeou (archebakterií) a esenciálními oleji
Máme v rukou kouzelný dar... sůl nad zlato

soliV dnešní době, která je rychlá, přerychlá, všechno se řítí jako na tobogánu.(jen Bůh ví kam)...vnímám jen jeden možný způsob, jak přežít tuto divokou jízdu, bez polámaných těl a zraněných duší.
Zastavme se. Jediný bezpečný krok vpřed, je zastavit se, rozhlédnout se a vrátit se zpátky. Tam, kde jsme se kdysi odchýlili z naší původní cesty. Tam, kde to "kdysi" začalo... Když prožijeme toto pochopení, můžeme se vydat pomalu, bezpečně, ve zdraví, lásce a radosti, svou nově prosvětlenou cestou.

V solích dr.Nony se propojuje současně několik zajímavých informací.
V jednom bodu se zde potkávají tři prastaré energie, které ukazují směr.... úžasná trojnásobná pozvánka k návratu zpět. Mnoha vnímavým lidem přináší tyto "klenoty", pocit nového energetického potenciálu, pro dnešní ne-mocný svět.
První paprsek vychází ze svaté historie Mrtvého moře. Toto prastaré tajemství v sobě přináší, archeu - prvotní buňku živých organismů na Zemi, s jasným záměrem přetvářet a vytvářet buňky v těle člověka, k podpoře a uzdravení fyzického těla.A třetí energií těchto vzácných, slaných krystalů, jsou esenciální oleje. Takové esence, které při plném vnímání kouzla aromaterapie, propojují v jeden celek naše tělo, duši i ducha.

Aromaterapií se zabývám něco málo přes patnáct let, přesto mě esence stále překvapují. Jsou pro mě vzácným "živým pokladem", stále se od nich učím novému a objevuju nové způsoby, jak jim porozumět a jak s nimi pracovat... žasnu a současně děkuju za nevšední propojování... Za všechny prvotní znalce aromaterapie stačí zmínit nepřehlédnutelnou ženu,krásnou Kleopatru. Kleopatra, Egypt a jsem zase daleko zpátky...něco na tom bude.
Vonné esence, sůl s archea buňkou, Mrtvé moře.....Dokonalá kombinace!

Čtyři, na první pohled stejné lahvičky. Liší se "jen" použitými esencemi v každé z nich. Kterou potřebuju? Jak to poznám? Jak je použiju?...
Pojďme společně nahlédnout. O použití soli pro fyzické tělo bylo popsáno mnohé. (Kniha Mrtvé moře, brožura Sůl nad zlato, vřele doporučuji důkladně pročíst informace o solích, ve studii Zuzky Eckhardtové)
Kvartet solí je prvotně - už podle etikety, určen ke koupelím.(dále obklady. zábaly, vnitřní užití)
Jak sůl s archea buňkou, tak esence mají v koupeli blahodárný účinek na celé naše tělo. Kůže je velmi důležitý tělesný orgán, který je dokonalou "propustnou hranicí" mezi okolním světem a našim nitrem… Věnujme jí více pozornosti. Pozorujme tu velkou "obrazovku" našeho života, naslouchejme a vnímejme. Můžeme získat mnoho důležitých odpovědí.
Pokožkou prochází esence i archea, do celého těla. Esence díky svým vůním dodává koupeli ještě další rozměr. Náš velký plošný tělesný orgán a s ním i celé tělo, nádherně komunikuje s živou energií v solích a přináší nám obrovský poklad, pro naše ozdravení na úrovni těla, duše i ducha.
Každá esence má svou symboliku i své vyjímečné schopnosti. Pomáhají člověku se zdravotními problémy jeho těla, a duševně přináší stav rovnováhy.
Vůně na nás působí také přímo prostřednictvím naší psychiky. Jde o zvlášť emotivní pocit s přímou vazbou na mozek a centrální nervový systém. Vůně stimuluje nervové buňky a vysílá elektronické signály do limbického systému mozku.. Právě tato část mozku je považovaná za emoční centrum člověka a právě zde je možné plně prožívat své emoční uzdravování pomocí esenciálních olejů.

V začátku jsem nechápala – asi jako každý nový zákazník, proč čtyři lahvičky a proč právě tyto esence.
Když jsem však "přepnula program" na aromaterapeuta, tiše jsem žasla a byla jsem příjemně překvapena. Pojďme se podívat, a společně naslouchat, o čem esence v "našich" solích mluví...

Levandule - známá bylinka, kterou můžeme nalézat v zahrádkách už od dob našich pra, prababiček. Už tenkrát, za dávných časů, se levandulí prokládalo prádlo (nejčastěji ložní), aby se její esence mohla něžně dotýkat těla a současně hladila duši ve spánku.
Levandulová esence svou symbolikou vypráví o hledání a nalézání archetypu ženské energie. Hledá, nalézá a uzdravuje vztah ke své vnitřní ženě, k ženám v našich životech. V hlubokém a klidném "zastavení se" nalézá světýlko v hlubokém lese našeho života, kde jsme často bloudili a mnohdy už ztráceli víru ve světlo samé.
Esence levandule harmonizuje energii celé bytosti, na všech rovinách, a svou klidnou silou přináší stav nevšední relaxace a uzdravujícího odpočinku.. vyrovnává energie ve všech čakrách, vnáší do života hlubokou a klidnou rovnováhu.
V ženách nalézá hlubokou (téměř však zapomenutou a zašlapanou) moudrost žen, v mužích uzdravuje vztahy k ženám a přináší jim porozumění ženské duši.

Heřmánek – bylinka po dlouhá léta spojovaná s dětstvím. Vůně miminka a vzpomínky…i podvědomé (že by odpověď na alergie?…heřmánek je v tom opravdu nevinně)
Každý z nás, nezávisle na našem dospělém věku, má v sobě své vnitřní dítě. Každému z těchto "dětí" se však jinak daří. Mnozí dítě v sobě potlačili, mnohým z nás byla v dětství přistřižena křídla, vlastně tehdy ještě křidýlka, která už do křídel nestačila dorůst. Mnohým z nás se velká duše nové bytosti těžko nasoukala do malého tělíčka a dušička byla utiskovaná někde v koutku. "Když ono ti dospěláci nám tak málo rozumí, neumím to říct aby mě pochopili, jejich svět je tak velký, divný, nechci je poslouchat, nerozumím jim, chci "domů", nebo aspoň do domečku a přitulit se k plyšáčkovi, ten jediný mi rozumí….."a když dlouho strádá duše, oslabí se tělo. Angíny, laryngitidy, záněty uší….
Heřmánková esence pomáhá tam, kde máme schované dluhy vůči svému dětství, od kterých může pramenit spousta našich současných dospělých problémů. Může pomáhat také našim dětem, které se necítí bezpečně a některé situace nebo dospělí, jim nedovolí "létat"(potlačené emoce)
Esence z heřmánku je spojovaná s energií slunce (děti jsou přece sluníčka!) na úrovni čaker podporuje solar plexus, uvolňuje spoutanou duši, a přeš otevřené srdce dovolí vzlétnout až do nebe, kdy se otevřeme vesmíru a korunní čarou splyneme s nejvyššími energiemi.

Pačule a ylang-ylang.
Pačule je esence velmi nevšední. Často milovaná nebo odmítaná. Energeticky vylaďuje naše spodní čakry a uzemňuje naši duševní "rozlítanost". Vrací nás nohama na zem, do našeho života. Posiluje sebevědomí a pocit bezpečí.
Upozorňuje nás na vyrovnanost vůči mužskému principu, nakolik jsme schopni svého vnitřního může s láskou přijmout. Milujeme nebo odmítáme? Každý z nás má svého prvního muže – otce, ke kterému je důležité dohledat uzdravení v srdci. Všichni patříme jednomu velkému otci, ať Vesmír či Bůh…Přijměme své otce, abychom mohli uzdravit vztahy k otcům, mužům.
Přijmout otce přináší pocit bezpečí a ochrany. Pačule v meditaci často přináší hřejivý pocit otcovské lásky.

Ylang – ylang je esence, kterou vnímám jako málo pochopenou.
Často o ní slýcháme jako o afrodiziaku. Co to znamená? Chápu to tak, že pokud chci strávit s partnerem příjemnou intimní chvilku, kápnu kapku ylangu a budeme v sedmém nebi..!?
No to by bylo skvělé! A úžasně jednoduché! Sem s ylangem!!
Hm. Ono je to z duchovního pohledu malinko zamotanější. Nebo jednodušší?
Opět zpátky. Zpátky k sobě.
Žádný z lidí, dokonce ani nejbližší člověk,dokonce ani partner nám nemůže dát to, co potřebujeme nejvíce. Lásku. Všichni toužíme po Lásce. A Láska není sex.
Lásku musíme hledat tam, kde je její nejprvotnější zdroj v člověku. V sobě.
Narodila jsem se jako děvčátko. Stejně jako každá žena. Přijměme svou prvotní ženu v sobě, která se skrývá v pánevní oblasti druhé čakry, i se svou vrozenou ženskou sexualitou. Pokud se žena nepřijme jako žena (často když rodiče chtěli kluka, místo holčičky), je těžké nalézt vůči sobě lásku, plně se přijmout a mít se ráda. Jak potom můžeme čekat lásku od partnera, když ani nevíme, jak láska vypadá? (Poslední řádky se mohou týkat stejně tak mužů,jen v jiné polaritě)
Esence ylangu přijímá v mužích muže a v ženách ženy. Uzdravuje náš vztah k naší sexualitě a tím mám postupně umožňuje přijímat své partnery do svých životů. Je skvělý pro dohledání a zakotvení vztahu sám vůči sobě. Na základě přijetí sebe sama na úrovni druhé čakry se uvolní duše, rozzáří se solar plexus a přes šestou čakru se napojíme na své pravdivé vnímání a intuici.

První tři lahvičky se solí a esencemi již vykonali své skvělé dílo. Vnitřní žena, vnitřní muž i dítě, přijetí sebe sama. Nalézání vnitřní rovnováhy. Smysluplná harmonizace.


Poslední sůl obsahuje:
eukalyptus, rozmarýn a tymián - můžeme je společně vložit do páté čakry, se světle modrou energií barvy (přestože každá samostatná esence má svou energii i svá specifika)
U této směsi se jedná o konečné naladění se na pocit vnitřní svobody, uvolnění emocí, odlehčení, kdy nám žádný člověk, ani žádná situace nebrání volně dýchat!
Konečně můžeme lehce vykročit do svého života, s plným uvědoměním si sama sebe. Znát svou hodnotu a vnímat zodpovědnost za svůj život, vydat se za cílem své duše, cestou, která je prozářena čistým světlem naší znovu objevované intuice.
Můžeme s odvahou stát pevně, na vlastních nohách (podpora první čakry), vidět jasný směr a cítit správný vítr v nově rozvinutých plachtách!....(solar plexus a čakra vize)

Jak je vidno, kvartet solí, je vskutku zajímavý pro všechna naše těla, a už zbývá jen jediné. Udělejme si čas. Čas na sebe a pro sebe. Vnímejme, naslouchejme, radujme se, učme se Lásce… Je to na nás.
Děkuji, že jste mi byli příjemnými společníky, až do konce tohoto "voňavého vyprávění".

S úctou a pokorou
Sylvie Králová

Pozn. U esencí byly zmiňovány jen základní poznatky (převážně z duchovního hlediska) u poslední soli bylo psáno pouze o směsi, jednotlivá podrobná charakteristika esencí vydá na celodenní seminář aromaterapie.